Oslomesterskapet for skolelag 2005, Korsvoll skole 12-13. mars.

 

Ungdomsskoler:

1. og oslomester for ungdomsskoler 2004

Nordseter Ungdomsskole  10½

1. Fredrik Helness 0/2, 2. Daniel Pitz Jacobsen 1/3, 3, Jostein Munz 3/4, 4. Torkil Moe Bråten 2½/3, 5, Håkon Gulbrandsen 4/4

2. Nordberg Ungdomsskole 8

3. Skøyenåsen Ungdomsskole 5½

4. Veitvet Ungdomsskole 

 

Ungdomsskole klasse B:

(Lag med spillere fra flere skoler.)

1. 1911U  10½

SK av 1911s Ungdom fikk dermed en inntegning  i “Trygve Waages Minnepokal”.

 

 

Barneskoler:

1. og oslomester for barneskoler 2005

Korsvoll skole Konger  31 - 16

1. Bendik Berntsen-Øybø 7, 2. Morten Lillehagen 8½,  3. Lars Furu Kjelsaas 7½. 4. Odd Martin Guttulsrud 8

2. . Kringsjå skole Konger  29½ – 16

1. Tor Botheim 7½, 2. Snorre Brun 7,  3. Fredrik Grøvdal 3/3, 4. Einar Kjelland-Mørdre 7, 5. Jakob O. Grande 5/6

3. Kjelsås skole Konger 26 - 15

1. Forde Olav O. Urkedal 9, 2. Jørgen Sørbøl 5½,3. Magnus Bjærum Kvidal 4½, 4. Markus Halvorsen 7

4. Veitvet skole Konger  22½ – 11

5. Nordstrand skole  21½ – 12

6. Veitvet skole Tårn 20½ - 11 (142)

7. og 1. premie yngre lag

Karlsrud skole  20½ - 11 (135,5)

8. Kjelsås skole Tårn 20½ -10 (167,5)

9. Korsvoll skole Tårn  21½ – 10 (144,5)

10. og 2. premie yngre lag

Korsvoll Skole Løpere 20 - 11

11. Østensjø skole Tårn 19½ – 11

12. og 3. premie yngre lag

Veitvet skole Løpere  19½ – 9

13. Ekeberg  skole I  19 - 10

14. Kringsjå skole Springere  18½ - 11

15. Kringsjå skole Løpere 18½ – 10

15. Kringsjå skole Tårn 18 – 9 (141,5)

17. Østensjø skole Springere 18 – 9 (128,5)

18. Korsvoll skole Springere 17½ - 7

19. Østensjø skole Løpere 17 – 9

20. Ila skole Konger  17 –7 (129,5)

21. Kampen Skole  17 –7 (113,5)

22. St. Sunniva skole 14½ - 8

23. Ekeberg skole II 14½ - 6

24. Halagerbakken  skole 14 – 8

25. Grindbakken skole I 14 – 6

26. Kringsjå skole Bønder  13½ – 6

27. Grindbakken skole Konger 11½ - 5

28. Slemdal skole 10 - 2

 

Barneskoler klasse B:

(Lag med spillere fra flere skoler.)

1. NSKU-Mix   16½ – 9

2. Kjelsås/Kringsjå Løpere 16½ - 8

3. Veitvet/Rødtvet 16 – 7

4. OSSU Springere 15 – 8 (123)

5. OSSU Løpere 15 – 8 (113,5)

6. OSSU Tårn 9 – 2

 

Toppscorere barneskoler:

1. bord: Frode Olav O. Urkedal, Kjelsås Konger  9/9

2. bord: Morten Lillehagen, Korsvoll Konger 8½/9

3. bord: Lars Furu Kjelsås, Korsvoll Konger  7½/9

4. bord: Odd Martin Guttulsrud, Korsvoll Konger 8/9

Innbytter: Jacob O. Grande, Kringsjå Konger 5/6

 

Beste yngre lag (eldste spiller i 4. klasse):

1. Karlsrud skole  20½ - 11

2. Korsvoll skole Løpere  20 -11

3. Veitvet skole Løpere 19½ - 9

 

Oslo Sjakkrets Ungdom (OSU)